Často kladené otázky našich zákazníků se týkají pojmu rychle rostoucího živého plotu.

Dnes jsme se rozhodli sdělit Vám několik faktů o této problematice.

Žijeme ve velmi obtížných dobách, kdy lidé žijí uspěchaným stylem života a dělají mnoho aktivit najednou. Multitasking a podělená pozornost jsou vlastnosti, bez nichž je dnes obtížné vůbec fungovat.

Rychlé občerstvení ve fast foodech, rychlé nakupování v supermarketech, myčky, pračky, sekačky na trávu – neustále hledáme řešení, která nám pomohou ušetřit drahocenný čas.

Nemáme čas a nechceme tedy ani dlouho čekat na výsledný efekt.

To platí takřka pro všechno, včetně naší zahrady i plotu. Myslím si, že proto se často potýkáme s otázkou rychle rostoucího živého plotu – chceme mít efekt s co nejkratší čekací dobou.

Krátce se pokusím vysvětlit, které druhy jsou klasifikovány jako rychle rostoucí a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Nejčastěji se jedná o druhy, které mají velmi velký roční přírustek, jako například v případě Jilmu sibiřského nebo Loubínce pětilistého (‘psí víno’).

Bohužel rostliny, které rostou rychle, jsou poměrně expanzivní, mají velmi rozlehlý kořenový systém a nekontrolovatelně se šíří po zahradě, proto vyžadují značnou péči. Loubínec může způsobit velké nepříjemnosti, byť se zpočátku jeví jako pěkná popínavá rostlina, která se na podzim krásně baví. Rychle však začne sílit a nekontrolovatelně se šíří na trávník, do záhonu nebo na sousedící pozemky – bohužel to znám z vlastní zkušenosti …

Sousedovo ‘psí víno’ úplně zdecimovalo můj krásný plamének vysazený hned vedle plotu a i navzdory upřímné snaze souseda, nebyl jednoduše schopen zastavit expanzi ‘psího vína’ do mé zahrady – nakonec musel použít radikální metodu – opakovaný postřik Rundup-em, protože ručně nebylo možné všechny odnože odstranit a rostlinu zahubit. Rostlina z pozůstalých odnoží, i po předslém vytrhání, velmi rychle znovu rostla …

Rychlý růst rostliny znamená, že ji bohužel budeme muset často stříhat, což vyžaduje značné množství času, jako například v případě sibiřského jilmu.

To je důvod, proč pro živé ploty volíme rostliny s pomalým nebo středně rychlým tempem růstu.

Nebojte se, máme pro vás dokonalé řešení – po mnoha letech projektování, realizace městských a zahradních projektů, jsme přišli s nápadem, jak vyhovět potřebám našich klientů.

V naší nabídce se objevily HOTOVÉ ŽIVÉ PLOTY.

Produkce živého plotu, který má tu správnou výšku a hustotou, trvá 8 – 12 let.

Nabízíme několik druhů listnatých, stálezelených a popínavých rostlin.

Pro splnění různých požadavků zákazníků jsou k dispozici v různých výškách od 120 do 200 cm.

Nejedná se o příliš expanzivní, ale spíše dekorativní druhy, na půdu příliš nenáročné a bez vysokých nároků na péči. Renomé budujeme na té největší výhodě – okamžitý efekt!!!

Speciální systém produkce, díky kterému rozšiřujeme a posilujeme kořenový systém, zajišťujeme vysokou kvalitu a technickou podporu při výsadbě rostlin, zabezpečí, že tyto rostliny nemají problémy s aklimatizací na novém místě.

Naše hotové živé ploty jsou tím nejlepším řešením pro lidi, kteří nemají čas, chuť nebo příležitost strávit 8 – 12 let pěstováním dokonalého živého plotu.

Srdečně Vás zveme, abyste se seznámili s naší kompletní nabídkou na webových stránkách.